KTSYD-TSYD İşbirliği

Bülent Kılıçoğlu başkanlığındaki Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nden dört kişilik bir heyet ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ‘ne gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Bülent Kılıçoğlu, Asbaşkan Çelen Oben, Genel Sekreter Levent Tezel ve Dış İlişkiler Sorumlusu Gökmen Bolkan’dan oluşan heyet TSYD başkanı Oğuz Tongsir tarafından TSYD’nin İstanbul’da Levent’teki genel merkezinde karşılandı.

 

Ortak projeler hayata geçirilecek

Taraflar arasında gerçekleştirilen görüşmede her iki derneğin ilişkilerinin daha da ileri götürülmesi için karşılıklı öneriler ortaya kondu ve yeni dönemde hayata geçirilmesi planlanan projeler masaya yatırıldı.

 

Kılıçoğlu: “Büyük projelerimiz var”

Ziyarette konuşan KTSYD Başkanı Bülent Kılıçoğlu iki derneğin Kuzey Kıbrıs’ta birlikte hayata geçirebileceği bir projenin olduğunu ve tüm üyelerin ortak kullanımına açık olacak sosyal bir tesis üzerinde fikir alış verişi yapıldığını söyledi.

Kılıçoğlu projenin hayata geçirilmesi için çalışma başlatılması, olanakların araştırılmasının bu ziyaretin önemli amaçlarından bir tanesi olduğunu vurguladı.

Kılıçoğlu ayrıca TSYD tarafından gerçekleştirilen her türlü faaliyetten,  daha fazla KTSYD üyesinin yararlanması, TSYD’nin Türkiye genelindeki sosyal tesislerinin KTSYD üyelerine açık olması gibi konulara da değindi ve AIPS’ e üyelik konusunda da TSYD Başkanı Tongsir’e, içinde bulunulan durum hakkında bilgi verdi.

img_0115web2

Tongsir: “Her türlü işbirliğine hazırız”

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir de konuşmasında KTSYD ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını vurguladı. Tongsir, her iki derneğin kardeşlik ilişkileri çerçevesinde birlikte hareket etmesinin önemine vurgu yaparak KTSYD Başkanı Kılıçoğlu’nun belirttiği tüm konularda ortak çalışmalar başlatılmasına hazır olduklarını söyledi.

Görüşmenin sonunda Kılıçoğlu,  Tongsir’e plaket takdiminde bulundu ve TSYD tesisleri gezildi.